SIKÇA SORULAN SORULAR

Coante, doğanın en sert minerallerinden olan kuvarsı dünyanın en gelişmiş Breton teknolojisiyle bir araya getirerek, yaşam alanlarınıza hem görsel hem de fonksiyonel değer katan kuvars yüzeyler üreticisidir.

Çünkü Coante, leke tutmayan yapısı, çizilme ve kimyasallara karşı yüksek direnci ile tezgah uygulamalarında alternatif malzemelere karşı büyük avantaj sahibidir. Gözeneksiz yapısı sayesinde üzerinde bakterilerin çoğalmasına izin vermeyen Coante son derece hijyeniktir. Piyasadaki en büyük plaka ebatlarına sahip olan Coante, daha geniş tezgahları ve yüzeyleri daha az ek yeri ile kaplayarak estetik çözümler sunar. Coante, zamanın ruhunu sürekli takip ederek sizlere her zaman yeni tasarımlar, renk ve desen seçenekleri sunar.

Coante, en son ve yenilikçi Breton teknolojisini kullanır. Coante, içerdiği kuvars tanecikleri, polyester reçine, pigmentler ve diğer hammaddelerin birbiri ile mükemmel şekilde örtüşerek tamamen boşluksuz ve homojen bir yapı oluşturmasını sağlayan bir formüle dayanır. Coante Ar-Ge Departmanı tarafından üretimde kullanılan hammaddeler çok katı kriterlere göre kontrol edildikten sonra özel proseslerde karıştırılır, kalıplara alınır, vibro kompress sistemi ile gözeneksiz ve kompakt bir yapıya sahip plakalar haline getirilir ve fırınlanır. Üretilen bu plakalar parlak veya Touch yüzey seçenekleri için farklı işlemlerden geçirilir.

Coante, mutfak ve banyo tezgahlarında mükemmel performans göstermek üzere geliştirilmiştir. Bununla beraber panel, duvar, basamak ve zemin kaplama gibi tüm iç mekan yüzey uygulamalarında kullanılır.

Coante tezgahlar, doğadaki en sert minerallerden biri olan kuvars içeriğiyle son derece yüksek çizilme ve darbe dayanımına sahiptir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yüksek kimyasal dayanımı, su emmeme özelliği ve gözeneksiz yapısıyla Coante tezgahların günlük bakımı son derece kolaydır. Tezgahınızın basit bir temizlik ile uzun yıllar ilk günkü güzelliğini koruması için yapılması gerekenleri “Kullanım ve Bakım Kılavuzu”nda bulabilirsiniz

Coante, içinde barındırdığı yüksek orandaki kuvars nedeniyle çok sert bir üründür. Coante, fiziki dayanımının sınırları olmakla birlikte çizilmelere ve darbelere karşı tüm diğer tezgah malzemelerinden daha dirençlidir. Ürünün avantajlarına rağmen oluşabilecek hasarlardan kaçınmak için Coante tezgahınızın üzerinde doğrudan kesim yapmak yerine bir kesme tahtası kullanmanızı, tezgahınızın üzerine ağır cisimler düşürmemenizi ve çok ağır nesneleri tezgahınızın üzerine koymamanızı öneririz. Coante mükemmel yapısı ile diğer tezgah malzemelerini lekeleyebilen şarap ve oje gibi sıvılardan limon ve sirke gibi gıdalardan etkilenmez. Bununla birlikte tiner, boya sökücüler, mobilya temizleyiciler, lavabo açıcılar, fırın temizleyicileri, endüstriyel temizlik için kullanılan konsantre deterjanlar, derz temizleyiciler, trikloroetan veya metilen klorid gibi kimyasallar içeren güçlü asidik ve bazik özellikleri olan kimyasalları tezgahınız ile temas ettirmeyiniz. Coante kısa süreli yüksek ısılara karşı dirençlidir. Ancak fırın veya ocaktan alacağınız tencere, tava gibi ani sıcak değişikliğine sebep olacak cisimleri tezgahın yüzeyine doğrudan koymak yerine nihale kullanmanız gerekir. Coante, üretim yetkinliğine ve kalite standartlarına duyduğu güven ile ürünlerini 20 yıl garanti ile sunar.

Coante, ışıltıyı sevenler için parlak yüzey ve ipeksi dokunuşu hissetmek isteyenler için Touch yüzey alternatifleri ile sunulmaktadır.

Uzun damar desenli ürünlerimizi birbirinin ayna görüntüsünü oluşturmak için tasarladığımız uygulamamıza Bookmatch adını veriyoruz. Bookmatch uygulamasıyla simetrinin gücünü yaşam alanlarınızda görkemli bir etki oluşturmak için tercih edebilirsiniz.

Coante, sevdiklerinizle sağlıklı sofralarda buluşmanız için uluslararası NSF sertifikasıyla güvenilirliğini kanıtlamıştır. NSF sertifikası Coante tezgahların gıda ile temasının %100 güvenilirliğini belgeler.

Tezgahınızı aşındırıcı partiküller içeren deterjanlar, aşındırıcı yüzeyi olan süngerler ve bulaşık teli gibi sert cisimlerle temizlemeyin.
Kurumuş lekeleri çıkarmak için metal spatula, bıçak gibi sivri ve keskin cisimler kulanmayın.
Yüksek veya düşük pH’lı kimyasallar ve çözücüler ile tezgahınızı temas ettirmeyin.
Boya incelticiler, boya sökücüler, tiner, fırın temizleyici, lavabo açıcı, tuz ruhu, mobilya temizleyiciler, trichloroethane ve methylene chloride içeren ağır temizlik malzemelerinin tezgahınıza temas etmesine izin vermeyin.
Hidroklorik asit( tuz ruhu), sodyum hidroksit (kostik) gibi kimyasallar içeren endüstriyel temizleyicilerin tezgah ile temasını engelleyin.
Coante tezgahlarınızın yüzeyine koruyucu veya parlatıcı kimyasallar kesinlikle sürmeyin.
Kullanım ve Bakım için tıklayınız.

Coante basit bir günlük bakım ile ilk günkü gibi parlak kalacaktır. Bu sebeple parlatıcı veya koruyucu kimyasallara ihtiyacınız yoktur. Aksine, bu tip kimyasallar Coante tezgahınız tarafından emilmeyeceğinden tezgahınızın yüzeyinde lekelenmelere sebep olacaktır.

Coante çok yüksek oranda doğal kuvars minerali içermektedir ve içerdiği kuvarsın doğal özelliklerini yansıtır. Bu durum, farklı parti/lot numaralı ürünler ve numuneler arasında renk, desen ve granül yapısı farklılıklarına yol açabilir. Numuneler ürünün temsili bir örneği olarak değerlendirilmelidir.

Coante hijyenik ve dayanıklı yapısı ile panel uygulamalarında tezgahınız ile uyumlu estetik sonuçlar verir. Ayrıca panel ve tezgahın aynı uygulayıcı tarafından yapılması zaman ve maliyet avantajları sağlayacaktır.

Ürünlerimizi bayilerimizden satın alabilirsiniz.

Coante tezgahınızın fiyatı seçeceğiniz ürün ve projenizin detaylarına göre değişiklik gösterecektir. Fiyatlama, bu detaylara bağlı olarak hizmet alacağınız atölye tarafından yapılacaktır.

Coante plakaların arkasında Coante ismi ve ürün ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Coante tezgah ile ilgili sorunlarınızı öncelikle uygulamayı yapan atölyeye bildirmeniz gerekmektedir. Yaşamış olduğunuz sorunlar ilgili atölye aracılığıyla tarafımıza iletilecektir.
COANTE HAYATIN İÇİNDE...
VISUALISER
KOLEKSİYON
GARANTİ