Coante DUYARLI bir markadır
İnsana ve çevreye değer veriyor, ortak birlikteliğimizin bilincinde, tüm farklılıklara saygı duyuyoruz.

Markamızı geleceğe taşırken insana ve çevreye değer katma bilinciyle hareket ediyoruz.

2022 sonu itibari ile Ermaş Ula ve Coante Quartz Surfaces üretim tesislerinde ortalama 3, 6 Milyon USD yatırımla 4 MW kapasiteli güneş enerjisi santralleri devreye alındı. Bu yatırımla yıllık 8.76 milyon kW elektrik üretiliyor. Bu üretim kapasitesi Coante Quartz Surfaces fabrikasının elektrik tüketiminin yarıdan fazlasını karşılamakta.

Doğal kaynakları verimli kullanmak amacıyla, üretimde kullanılan suyun %100’ünün arıtılarak tekrar kazanıldığı kapalı devre bir sistemle üretim yapılmakta.

Satış ve dağıtım kanallarında da daha az karbon ayak izi bırakmaya gayret ediliyor, bu amaçla lojistik merkezlerinin sayısı arttırılıyor.

Üretimde verimlilik arttırıcı çalışmalar tüm işletmelerde titizlikle uygulanıyor. Bugüne kadar yapılan iyileştirmeler ile doğal gaz tüketiminde yıllık 788 metreküp, elektrik enerjisi tüketiminde 615.965 kWh tasarruf sağlandı.

Tüm bu çalışmalarla 2022 yılı enerji hedeflerine ulaşılmış bulunuyor.

TEMİZ BİR GELECEK İÇİN AR-GE GÜCÜ
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve İnönü Üniversitesi iş birliğiyle TÜBİTAK 1505 Üniversite Sanayi İş Birliği Programı kapsamında, ürünlerin içerisindeki silika oranını azaltmak, aynı zamanda üretimde yer alan en kritik hammadde olan doğal minerallerin daha verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla ortak çalışmalar yürütülmektedir.
ÇEVREYE DUYARLILIĞIMIZA VERİLEN ÖDÜLLERLE GURURLUYUZ
Çevreye Duyarlı Tesisler kategorisinde ‘En Başarılı İşletme Ödülü’nün de sahibi olduk. Kısa süre önce markamız Coante; “Enerji Verimlilik Projeleri” ile Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi’nde Verimlilik Ödülü’ne layık görüldü. Ermaş Şirketler grubu olarak hem ülkemize hem de dünyaya değer katmaya yönelik çevre dostu yatırımlarımızı hızla hayata geçiriyoruz.

İNSANA , DOĞAYA VE ÇEVREYE
SORUMLU YAKLAŞIMLARIYLA
DEĞER KATAR.

COANTE HAYATIN İÇİNDE...
VISUALISER
KOLEKSİYON
GARANTİ